Популярний у Мережі аграрій стверджує, що «полуниця не пробачає помилок», і, звичайно, має у цьому цілковиту рацію.
В той же час відомі випадки, коли допущена помилка не тільки не привела до сумних наслідків, а, навпаки, допомогла збільшити урожай. Про це розповіла на сторінках українського видання фермерка-практик.
ВІДЕО ДНЯ
За її словами, як тільки встановлюється тепла погода та земля просихає від вологи, вона приступає до обробки кущів полуниці.
Насамперед прибирає все старе листя, що залишилося.
Потім приступає до обробки нової порослі.
РЕКЛАМА
«Як не прикро визнавати, але цю обробку марно проводити народними засобами. Проти таких шкідників, як слимаки, попелиця, гнилизна, можуть допомогти тільки хімічні засоби», — зазначає жінка.
Річ у тім, що багато жучків та інших комах зимують у корінні полуниці. Усю зиму вони спокійно сплять, а навесні прокидаються та розвивають активну діяльність.
Проти гнилі фермерка використовує препарати, що містять мідь. Ці засоби добре справляються з поставленим завданням. Загалом, у цьому й полягає обробка молодої полуниці.
РЕКЛАМА
Але одна помилка, як виявилося, коштувала їй половини врожаю. В той рік жінка провести обробку самостійно не змогла, оскільки мала терміново поїхати з міста. Доручила це зробити чоловікові. Покроково розписала кожен етап обробки та засоби, які необхідно застосовувати.
«Яке ж було моє здивування, коли того року врожаю полуниці було вдвічі більше, ніж зазвичай», — розповідала вона.
Виявляється, чоловік переплутав етапи обробки полуниці, і це допомогло збільшити урожай!
Спочатку чоловік фермерки обробив всю грядку разом зі старим торішнім листям. Почекав, поки хімікати знищать усіх збудників хвороби та комах не лише у нових паростках, а й тих, хто спить у старому листі.
РЕКЛАМА
А потім уже очистив грядки від «сміття». Сама ж жінка все робила навпаки: розносила через весь город старе листя зі ще живими комахами, тим самим допомагаючи їм подорожувати між моїми грядками з полуницею.
«Тепер обробляю грядки полуниці тільки до прибирання старого листя», — зізнається вона.
Також пропонуємо до Вашої уваги розповідь ведучого Youtube-каналу «Тепличні справи» про те, чому для рослин шкідлива ситуація, коли перепади між денними та нічними температурами перевищують 10 градусів, і якими засобами та препаратами аграрій виводить рослини зі стресу.
Нагадаємо, раніше фермерка Таня назвала два автечні препарати, завдяки яким їй вдається збільшити врожаї полуниці.