Тарифи на опалення турбують наших співвітчизників протягом всього року. Особливо злободенною проблема стає напередодні початку опалювального сезону, бо вони ростуть, а люди в переважній більшості обмежені в своїх фінансових можливостях.
Турботу викликає і той факт, що на даний момент в Україні недостатні запаси блакитного палива. Чи встигнуть заповнити сховища. Зважаючи, що консенсусу між російськими постачальниками та нашими газівниками так і немає.
Проблематичним є вирішення цього питання і через те, що країни знаходяться в далеко не дружніх стосунках через Крим, який в 2014 році окупований Росією, та через Донбас, де продовжуються бойові дії між українською та російською сторонами.
Для різних об’єктів – різні рівні плати за опалення
Так складається, що українські громадяни знаходяться в неоднакових умовах для виживання. Це складається через те, що постачальниками теплової енергії є підприємства абсолютно різних форм власності:
- Державні.
- Комунальні.
- Приватні.
Розміри тарифів залежать і від інших чинників, серед яких особливо важливими є:
- Кількість споживачів, які обслуговуються підприємством.
- Різниця в потужностях мереж та їх технічному стані. У нас останньому питанню не скрізь приділяється належна увага
- Різна ефективність діяльності підприємств.
- Різниця в вартості енергоносіїв, використовуваних постачальниками.
- Кредитна лінія, тобто наявність чи відсутність боргів.

Більші можливості великих міст
Вже давно довелось змиритись з тим, що тарифна політика в різних містах різна. Все через те, що у великих містах місцеве самоврядування має більше можливостей і більші обсяги ресурсів. Ними можуть компенсуватися витрати тепловиків та надаватись деякі пільги для своїх містян.
На Заході комуналка отримує більш дешевший газ через близькість розташування сховищ та державного кордону. Схід в цьому плани знаходиться в програшному варіанті. Тут газ дорожче і в плані поставки і плані товару.
Будинки поруч з різними тарифами
Може бути дивним, але теплові тарифи для багатоповерхівок в одному міському мікрорайоні можуть також бути різними. В цьому випадку вони залежать від відстані розташування будинку від котельні, стану будинку та його тепломереж, наявності лічильників і ОСББ.
Говорити про тарифи сьогодні можна багато, але їх реальний стан буде відомим після того, як почнеться опалювальний сезон та люди отримають платіжки. Тоді-то й дізнаємось реальну картину, яка, здається, буде не зовсім втішною.
На жаль, зростання комунальних тарифів нам доводиться спостерігати вже протягом десятиріч. І кожного року наш трудолюбивий народ знаходить вихід з такого становища.
Давайте не впадати у відчай. Ми переживали найрізноманітніші катаклізми. Переживемо й тарифні з надії на світле і радісне майбутнє. Допоки ми будемо вірити в нього, будемо непереможними, а, значить, нас не здолають ні вороги, ні високі комунальні тарифи.
Источник: ubr.ua